Przejdź do treści
10°CPowietrze: bardzo dobre piątek, 23 października 2026 · imieniny: Teodora, Seweryna wschód 07:31 · zachód 17:30
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 8 Sprawozdanie Komisji o rządowym oraz przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektach ustaw o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (druki nr 3143, 3153 i 3200)

22.10.2026 18:48, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 153

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 414 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
414 95,0%
Przeciw
21 4,8%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
24

Procenty liczone od 436 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Reda

Za 13

Przeciw 1

Posłowie związani z miastem Reda

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

projekt rządowy, stan: w toku, druki nr 3143, 3200

projekt dotyczy określenia sposobu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych: osadzonym w zakładach penitencjarnych w ramach programu polityki zdrowotnej leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C (HCV) i osobom nieposiadającym uprawnień z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego w ramach...

Sprawozdawca: Krzysztof Bojarski

Przedstawiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

projekt prezydencki, stan: w toku, druki nr 3153

projekt dotyczy zapewnienia komplementarności finansowania interwencji medycznych (w tym świadczeń zdrowotnych) zaplanowanych w ramach programu polityki zdrowotnej oraz doprecyzowania przepisów ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w zakresie finansowania świadczeń...

Sprawozdawca: Krzysztof Bojarski

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156147009
PiS147140007
Rozwój Plus4039001
PSL-Trzecia Droga3228103
Lewica2121000
Konfederacja1601600
Centrum1514001
Polska 20501514001
niezrzeszeni75200
Demokracja Bezpośrednia43010
Razem43001
Konfederacja Korony Polskiej30201

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 23.10.2026 12:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 19:05